Skip to content Skip to footer

ŻARÓWKI DEKORACYJNE / Light Prestige

Do niedawna dla wielu z nas żarówka wisząca na pojedynczym przewodzie była obrazem remontu czy placu budowy. Otóż do niedawna! Czasy te już dawno odeszły w niepamięć wraz z pojawieniem się mody na lampy będące żarówką, skupiające wokół siebie coraz większe grono zwolenników i sympatyków nowych form. Już nie tylko domy, czy mieszkania, a nade wszystko restauracje, kawiarenki czy też recepcje hotelowe skłaniają się w stronę nowego designu. Zalety lampy żarówki nie skupiają się wyłącznie wokół jej dekoracyjnej formy, ale przede wszystkim kładą duży nacisk na praktyczne jej zastosowanie oraz ilość światła jaką możemy z niej uzyskać oraz powierzchnię jaką możemy nią oświetlić.

Brak ograniczeń oraz dowolność kompozycji, to kolejne z cech przemawiających za tego typu oświetleniem. Tradycyjne lampy wiszące, kinkiety czy też żyrandole mimo, iż wspaniale komponują się z naszym wnętrzem stawiają pewne wymagania i ograniczenia. W przypadku lampy żarówki kompozycja jaką jesteśmy w stanie stworzyć jest niczym innym jak efektem naszej wyobraźni, która w tym wypadku ma ogromne pole do popisu. Stajemy się świadkami braku konieczności zastosowania tradycyjnego klosza, który w tym wypadku staje się zbędny.

Do wyboru do koloru

Miłośnicy dobrego stylu oraz oryginalnych rozwiązań z pewnością znajdą coś dla siebie, ponieważ wybór lamp żarówkę jest naprawdę ogromny. Począwszy od różnokolorowych przewodów, kabli oraz otulin, a skończywszy na jednym z najważniejszych elementów jakim jest sama żarówka.

Kolejną zaletą tego typu oświetlenia jest jego uniwersalność. Lampa żarówka idealnie wpasuje się w każde wnętrze nadając mu nietuzinkowy charakter. Lampy ścienne mimo, iż bardzo praktyczne niestety nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Z kolei oryginalny jedno bądź wielokolorowy splot odnajdzie się zarówno w czterech ścianach kuchni, salonu czy jadalni. Niejednokrotnie kompozycja jaką uda nam się stworzyć przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania, dlaczego więc nie zaryzykować, gdy na horyzoncie pojawia się tak wiele argumentów za?!

W grupie siła?

Wybór i różnorodność lamp żarówek jest naprawdę ogromny, od pojedynczych po wielosplotowe kompozycje. Wykorzystując pierwszą grupę oświetleniową mamy pewność, że doskonale sprawdzi się ona w naszej jadalni bądź sypialni zastępując tradycyjnie stosowane kinkiety bądź lampki nocne. Warto na tym etapie zadać sobie pytanie dlaczego? Co jedna, samotnie wisząca żarówka może zdziałać w moim pomieszczeniu? Otóż odpowiedź nasuwa się sama- dzięki lampie żarówce, której punkt świetlny nie jest w żadnej sposób zabudowany kloszem otrzymujemy większą ilość światła, za którą z pewnością podziękują nam nasze oczy.

Tym, którzy uwielbiają rozbudowane kompozycje oświetleniowe i nie boją się nowatorskich, a zarazem szalonych rozwiązań proponujemy wykorzystanie kilkudziesięciu bądź kilkunastu przewodów w różnej kolorystyce, dzięki którym nie musimy martwić się o nasze wnętrze, które z całą pewnością zyska dużo światła, a my staniemy się twórcami prawdziwej artystycznej instalacji.

Żarówki dekoracyjne